Archive: Rugby FESTIVALS & Tournaments

Archived results of Prep School Rugby Festival & Tournaments for the following academic years:

Visit our 'Results Archive' for links to other archived Sports results.

2016/2017 - Rugby Festivals

Dublin Rugby Tour
Thur. 20th Oct. - Sun. 23rd Oct. 2016
(Dublin, Ireland)
U11 Squad vs. -
vs. -
vs. -
St Columba's Rugby Festival
Tue. 8th Nov. 2016 - 10.30am
(at St Columba's)
U9 A (LP2) vs. Chesham Won 2-1
vs. Caldicott Won 5-3
vs. St Paul's Lost 3-4
vs. Bedford Lost 0-1
vs. Haberdashers Askes Lost 3-4
vs. St Columba's Won 3-0
St Paul's Prep School Rugby Festival
Sat. 19th Nov. 2016 - 9.00am
(at St Paul's Preparatory School)
U10 A (Prep)
Click here for Programme
vs. St Paul's Jnr Sch -
vs. Wetherby Prep -
vs. Shrewsbury House -
vs. King's House -
Danes Hill Rugby Festival
Sat. 10th Dec. 2016 - 10.00am
(at Danes Hill School)
U11 A (Elements) vs. Cranleigh Won 15-0
vs. Beacon Lost 0-10
vs. Danes Hill Lost 0-5
vs. Cumnor House Won 10-0
vs. Cranmore Won 5-0
vs. St George's Lost 0-10
vs. Dulwich Prep London Lost 0-10
vs. Shrewsbury House Lost 0-15
Shrewsbury House Rugby Festival
Thu. 19th Jan. 2017 - 1.00pm
(at Shrewsbury House School)
U10 A (Prep Year) vs. -
vs. -
vs. -
Shrewsbury House Rugby Festival
Fri. 20th Jan. 2017 - 1.00pm
(at Shrewsbury House School)
U9 A (Prep Year) vs. St Columba's Won 15-5
vs. Shrewsbury House Drew 5-5
vs. St Benedict's Won 20-10
vs. New Beacon Won 15-10
vs. Kings House Lost 10-20
vs. Cranmore Drew 15-15
St John's Beaumont Rugby Festival
Tue. 7th Feb. 2017
(at St John's Beaumont)
U8 A (LP1) vs. George's Won 30-20
vs. Caldicott -
vs. St John's Beaumont -
vs. St Columba's Lost 25-40
vs. Cranmore Lost 30-35
U9 A (LP2) vs. Shrewsbury House Won 25-5
vs. Cranmore Lost 15-20
vs. Claire's Court Lost 10-15
vs. St Columba's Drew 5-5
vs. St John's Beaumont Lost 5-15
U10 A (Prep Year) vs. Cranmore Lost 5-15
vs. Claire's Court Lost 10-20
vs. Lambrook Drew 10-10
vs. St Columba's Won 20-5
vs. St Benedict's Won 25-5
U11 A (Elements) vs. St John's Northwood Won 15-5
vs. St John's Beaumont Won 20-5
vs. Claire's Court Won 15-5
vs. Cranmore Lost 10-15
vs. King's House Lost 0-10
Aldro 7's Tournament
Wednesday 1st March - 1.30pm
U11 A & B (Elements) vs. -
vs. -
vs. -
vs. -
vs. -
City of London Freemens 7's Tournament
Friday 3rd March - 1.00pm
CANCELLED
U11 A (Elements) vs. -
Donhead Rugby Festival
Saturday 4th March - 9.00am
U10 A (Prep Year) vs. -
vs. -
vs. -
vs. -
vs. -
Hornsby House Rugby Festival
Monday 6th March - 1.00pm
U8 A (LP1) vs. Hurlingham Won 35-20
vs. Hornsby House Won 30-20
vs. Dolphin Won 30-15
vs. Cumnor House Won 30-20
vs. Parkgate House Drew 25-25
Donhead 7s Rugby Tournament
Friday 10th March - 10.00am
U11 A (Elements) vs. -
vs. -
vs. -
vs. -
vs. -
Felton Fleet 7s Festival
Saturday 11th March - 9.30am
U11 A (Elements) vs. City of London Freemen's Drew 10-10
vs. King's House Won 15-5
vs. Felton Fleet Won 15-5
vs. Thomas Clapham Won 20-5
vs. St Mary's Hall Won 10-0
vs. Downsend Won 10-5
Stonyhurst 7s Tournament
Wednesday 15th March
U11 A (Elements) vs. Altrincham Prep Won 35-0
vs. Coed Glas Lost 5-15
vs. Merchant Taylors Won 20-10
vs. Manchester GS Won 10-15
Plate Semi vs. Rydal Won 50-5
Plate Final vs. SMH Won 15-0
Surrey Rugby Junior Schools Rugby Festival
Saturday 18th March 2017
(at Cranmore School)

Click here for the Programme
U9 A (LP2) vs. Hawthorns
vs. Lanesborough
vs. Cranmore B
vs.
vs.
U10 A (Prep Year) vs. Priory
vs. Lanesborough
vs. St George's
vs.
vs.
U11 A (Elements) vs. Hampton Lost 10-15
vs. King's College Jnr Sch 'B' Won 15-0
vs. Cumnor House Won 15-10
Group 2 vs. City of London Freemens Drew 10-10
vs. Danes Hill Drew 5-5
vs. King's College Jnr Sch 'A' Won 15-10
Shrewsbury House 7s Festival
Tuesday 21st March - 1.30pm
U11 A (Elements) vs. Rokeby Won 10-0
vs. Dulwich Prep Lost 10-20
vs. Cranmore Won 15-0
Round 2: vs. King's College Jnr Sch Won 25-10
vs. New Beacon Lost 10-20
vs. Shrewsbury House Lost 10-25
 

2015/2016 - Michaelmas & Lent Terms - Rugby Tournaments

Oratory School Rugby Festival
Wed. 16th Sept. 2015
(at the Oratory School)
CANCELLED
Dublin Rugby Tour
22nd - 25th Oct. 2015
(Dubling, Ireland)
U11 A (Elements) vs. St Mary's Won 20-5
vs. Willow Park Won 10-5
U11 B (Elements) vs. St Mary's Lost 10-20
vs. Willow Park Drew 15-15
U11 C (Elements) vs. St Mary's Drew 35-35
vs. Willow Park Lost -
U11 X1 (Elements) vs. Old Belverere Drew 10-10
U11 X2 (Elements) Won 15-10
U11 Y1 (Elements) Lost 5-10
U11 Y2 (Elements) Won 10-0
St Columba's Rugby Tournament
Tue. 10th Nov. 2015
(at St Columba's)
U9 A (LP2) vs.
St Paul's School U10 Rugby Festival
Saturday 21st November 2015
(at St Paul's School)
CANCELLED
Shrewsbury House U10 Rugby Tournament
Thur. 14th Jan.
(at Shrewsbury House School)
U10 A (Prep) vs. King's Lost 0-5
vs. Yardley Court Lost 0-10
vs. Cunmore House Lost 0-5
vs. Dulwich College Won 10-5
vs. Danes Hill Won 10-5
Shrewsbury House U9 Rugby Tournament
Fri. 15th Jan.
(at Shrewsbury House School)
U9 A (LP2) vs. Dulwich Prep London Won 10-5
vs. Dulwich College Jnr Sch Won 30-20
vs. St Benedict's Won 15-5
Shield Group vs. Crnamore Lost 5-15
vs. King's House Drew 15-15
vs. St George's Lost 10-15
St John's Beaumont Rugby Tournament
Tue. 9th Feb.
U8 A (LP1) vs. City of London Freemans Won 25-20
vs. Cadlidcott Lost 20-30
vs. St Johns Beaumont Lost 20-30
Play Off vs. Shresbury House Lost 25-35
Play Off 7/8 vs. City of London Freemans Won 20-15
U9 A (LP2) vs.
vs.
U10 A (Prep)> vs. Chesham Prep Lost 5-15
vs. Cranmore Drew 5-5
vs. Shrewsbury House Lost 0-5
vs. King's House Won 20-0
4/5 Play Off vs. Clare Court Won 20-0
U11A (Elements)
Finished 4th out of 12 teams
vs. Claire's Court Won 21-0
vs. Summerfields Won 24-0
vs. St Benedict's Won 14-10
vs. St John's Beaumont Won 26-7
vs. Cranmore Lost 7-26
vs. Shrewsbury House Lost 10-12
Hornsby House Tag Rugby Tournament
Tue. 1st March 2016
U8 B (LP1) vs.
vs.
vs.
The Aldro 7's Tournament
Wed. 2nd March 2016
U11 A (Elements)
Tournament Winners
vs. Aldro Won 21-14
vs. The Downs Won 20-0
vs. Westbourne House Won 33-12
Semi Final vs. Caldicott Won 35-5
Final vs. Moulsford Won 21-14
City of London Freemans 7's Tournament
Fri. 4th March 2016
U11 A (Elements) vs. Reigate St Mary's Won 20-15
vs. Cumnor House Won 20-10
vs. Trinity Won 10-5
vs. New Beacon Lost 10-15
vs. Cranmore Lost 5-20
Donhead U10 Rugby Tournament
Sat. 5th March 2016
(at Donhead Sports Ground)
U10 A (Prep) vs. City of London Freemans Lost 5-10
vs. Lanesborough Won 10-0
vs. Kings College Jnr Sch Drew 10-10
Cup Semi Final vs. Cranmore Lost 5-10
U10 B (Prep) vs.
vs.
Stonyhurst 7's Tournament
Wed. 9th March 2016
CANCELLED
Donhead U11 7's Tournament
Fri. 11th March 2016
(at Donhead Sports Ground)
U11 A (Elem)
Tournament Runners Up
vs. Thomas' Fulham Won 20-5
vs. Eltham College Won 20-0
vs. Caldicott Won 15-0
Quarter Final vs. Trinity Won 25-10
Semi Final vs. St John's Beaumont Won 15-10
Final vs. Whitgift Lost 10-15
Surrey Junior Schools Rugby Festival
Sat. 12th March 2016
(at Cranmore School)
U9 A (LP2)
Festival Winners
vs. Aldro Won 10-0
vs. Cranmore B Won 25-25
vs. Rokeby Won 10-5
Quarter Final vs. Chinthurst Won 20-10
Semi Final vs. Danes Hill Won 20-15
Final vs. Shrewsbury House Won 15-10
U10 A (Prep) vs. King's College Jnr. Sch. Lost 5-10
vs. Chinthurst Drew 10-10
Bowl Quarter Final vs. The Mall Won 20-0
Bowl Semi Final vs. Millbourne Lodge Won 20-0
Bowl Final vs. Cranmore B Won 20-0
U11A & B (Elements)
Surrey Festival Winners
vs. Hampton Prep Won 15-5
vs. Reigate St Mary Won 25-0
vs. Whitgift Won 30-0
Quarter Final vs. Lansborough Won 15-5
Semi Final vs. Shrewsbury House Won (ExT) 5-0
Final vs. Cranmore Won 25-10
Caldicott Rugby 7's Tournament
Sat. 19th March 2016
U11 A (Elements) vs. Colet Court Won 56-0
vs. Westbourn House Won 19-7
vs. Packwood Haugh Drew 19-19
Quarter Final vs. Oratory Prep Won 35-0
Semi Final vs. Molsford Lost 14-28
U11 B (Elements) vs. Beacon B Lost 0-19
vs. St Benedict's Lost 0-19
vs. Shrewsbury House Lost 0-26
Shrewsbury House Rugby Tournament
Tue. 22nd March 2016
(at Shrewsbury House School)
U11 A (Elements) vs. Shrewsbury House Lost 5-20
vs. Aldro Drew 15-15
vs. Hampton Prep Won 30-0
Quarter Final vs. Caldicott Lost 10-15

2014/2015 - Michaelmas & Lent Terms - Rugby Tournaments

Oratory School Rugby Festival

Wed. 17th Sept. 2014
U10A (Prep)
Cardinal's Cup Winners
vs. Colet Court Won 20-5
vs. The Beacon Won 25-10
vs. Caldicott Won 25-0
U10B (Prep) vs. St Benedict's Junior School Won 50-0
vs. St George's Junior School Won 10-0
vs. Caldicott Lost 0-30
vs. The Oratory Prep School Lost 0-25
Dublin Rugby Tour

23rd - 26th Oct. 2014
(Dublin, Ireland)
U11A (Elements) St Mary's (Dublin) Lost 0-20
vs. Willow Park (Dublin) Lost 5-25
U11B (Elements) St Mary's (Dublin) Lost 25-30
vs. Willow Park (Dublin) Lost 0-45
U11C (Elements) St Mary's (Dublin) Lost 15-30
vs. Willow Park (Dublin) Won 40-20
St Columba's Rugby Tournament

Tues. 11th Nov. 2014
(at St Columba's)
U9A (LP2) vs. UCS Won 20-0
vs. Haberdasher's Won 10-5
vs. St Benedict's Won 15-5
Quarter Final vs. Bedford Modern Won 15-5
Semi Final vs. Chesham Won 10-5
Final vs. Colet Court Drew (extra time) 5-5
St Paul's School U10 Rugby Festival

Sat. 22nd Nov. 2014
(at St Paul's School)
U10A (Prep) vs. St George's Won 10-0
vs. Shrewsbury House A Drew 5-5
vs. Belmont Won 5-0
Semi Final vs. Kings House Lost 0-5
Danes Hill Rugby Tournament

Sat. 6th Dec. 2014
(at Danes Hill School)
U11A (Elements) vs. Rokeby Won 7-5
vs. Cranmore Lost 0-5
vs. Shrewsbury House Lost 0-19
vs. Cranleigh Lost 7-12
vs. Dulwich Prep Won 7-5
vs. Cumnor House Won 7-5
vs. Kings House Won 7-5
Shrewsbury House Rugby Tournament

Thu. 15th Jan. 2014 (U10) &
Friday 16th Jan. 2014 (U9)
U10A (Prep) vs.Cumnor House Won 10-5
vs.Yardley Court Drew 5-5
vs. St Benedict's Won 40-5
vs.Dulwich Prep Won 20-5
vs. Shrewsbury House A Lost 10-20
Plate Final vs. King's College Junior School Lost 0-5
U9A (LP2)
Plate Winners
vs. The Mall Won 15-5
vs. Shrewsbury House Lost 5-15
vs. Cranmore Lost 0-5
Plate Quarter Final vs. St Benedict's Won 10-0
Plate Semi Final vs. Caldicott Won 10-0
Plate Final vs. Lambrooke Won 5-0
National Schools Rugby Tournament

Qualifiers: Sunday 1st February 2015
U8A (LP1) vs. Lanesborough Won 50-35
vs. Gayhurst Won 40-25
vs. Surbiton Prep Won 55-45
U9A (LP2) vs. Shrewsbury House Lost 0-30
vs. Cranmore Lost 10-15
vs. Wimbourne Lodge Won 15-5
vs. Priory Won 15-5
U10A (Prep) vs. Rokeby Won 20-0
vs. Heath Mount Drew 10-10
vs. Cumnor House Won 15-5
vs. The Mall Won 10-0
St John's Beaumont Rugby Tournament

Tuesday 10th February 2015
U8A (LP1) vs.
vs.
vs.
U9A (LP2) vs. St John's Beaumont Won 30-0
vs. Chesham Lost 5-10
vs. St Benedict's Won 5-0
Semi-Final vs. Cranmore Lost 5-10
3rd/4th Playoff vs. Chesham Lost 0-5
U10A (Prep) vs. St Benedicts Won 20-0
vs. St John's Beaumont Won 10-0
vs. Aldro Won 15-5
vs. Cranmmore
Semi Final
Lost 0-5
vs. Aldro
3rd v 4th Playoff
Won 15-5
St John's Beaumont Rugby 7s Tournament

Wed. 11th Feb. 2015
U11A (Elements) vs.
vs.
vs.
Oratory Prep School 7's Rugby Tournament

Sat. 28th Feb. 2015
U11A (Elements) vs.
vs.
vs.
National Schools Rugby Tournament

Finals: Sunday 1st March 2015
U8A (LP1) vs. Danes Hill Won by 2 tries
vs. Kings Hawford Won
vs. Chinthurst Lost by 2 tries
vs. Cranmore Lost by 1 try
U10A (Prep) vs. Cranmore Lost 0-20
vs. St George's Won 10-5
vs. Q.U.E.G.S. Lost 5-10
Plate Semi Final vs. King's House Lost 0-15
U11A (Elem) vs.
vs.
vs.
Hornsby House Tag Rugby Tournament

Tues. 3rd March 2015
U8 B (LP1) vs.
vs.
vs.
City of London Freemans 7's Tournament

Friday 6th March 2015
U11 A (Elements) vs.
vs.
vs.
Donhead U10 Tournament
(at Donhead Sports Ground)

Sat. 7th March 2015
U10 A (Prep) vs.
vs.
vs.
Donhead U11 7's Tournament
(at Donhead Sports Ground)

Friday 13th March 2015
U11 A (Elements) vs.
vs.
vs.
U11 B (Elements) vs.
vs.
vs.
Cumnor House Rugby Tournament (at Cumnor House School)
Sat. 14th March 2015
U10 A (Prep)
3rd in Group
vs. Sherwsbury House Lost 5-10
vs. Rokeby Lost 10-15
vs. The New Beacon Won 25-5
vs. The Hawthorns School Won 10-0
vs. Aberdour School Won 20-0
U10 B (Prep) vs. Millbourne Lodge Lost 15-20
vs. Cumnor House Lost 5-20
vs. City of London Freeman's Won 15-10
vs. Elmhurst School Drew 10-10
vs. New Beacon A Lost 0-25
St Benedict's Rugby Tournament
(at St Benedict's Playing Fields)

Saturday 14th March 2015
U11 A (Elements) vs.
vs.
vs.
U11 B (Elements) vs.
vs.
vs.

2013/2014 - Michaelmas & Lent Terms - Rugby Tournaments

Dublin Rugby Tour

24th - 25th Oct. 2013
(Dublin, Ireland)
U11A (Elements) vs. St Mary's College Jnr. Sch. (24.10.13) Won 35-10
vs. Willow Park (25.10.13) Lost 10-30
vs. Barnhill 1 & 2
and Coolmine RFC (25.10.13)
Won 35-0
Won 10-5
Won 45-0
U11 B (Elements) vs. St Mary's College Jnr. Sch. (24.10.13) Lost 5-25
vs. Willow Park (25.10.13) Won 30-0
vs. Barnhill 1 & 2
and Coolmine RFC (25.10.13)
Won 30-0
Won 25-0
Won 15-10
U11 C (Elements) vs. St Mary's College Jnr. Sch. (24.10.13) Lost 35-45
vs. Willow Park (25.10.13) Drew 20-20
vs. Barnhill 1 & 2
and Coolmine RFC (25.10.13)
Lost 0-50
Lost 5-40
Lost 5-35
St Columba's Rugby Tournament
Tues. 12th Nov. 2013
CANCELLED
(due to weather)
St Paul's School U10 Rugby Festival
23rd November 2013
U10 A (Prep)
Plate Runners Up
vs. St Georges Lost 0-10
vs. Danes Hill Won 5-0
vs. St John's Beaumont Drew 5-5
Plate Semi Final vs. Newland House Won 10-5
Plate Final vs. Kings House Lost 10-0
Danes Hill Rugby Tournament
7th December 2013
(at Dane's Hill School)
U11 A (Elements) vs. Cumnor House Won 17-0
vs. Colet Court Drew 0-0
vs. Cranleigh Won 10-0
vs. Shrewsbury House Lost 0-7
vs. St George's Won 14-0
Cup Semi Final
vs. The Beacon
Lost 12-0
Shrewsbury House Rugby Nines Tournament
Thur. 16th Jan. 2014
(at shrewsbury House)
U10 A (Prep) vs. Cranmore Won 25-5
vs. Cumnor House Drew 5-5
vs. Newland House Won 10-5
vs. Northcote Lodge Drew 0-0
vs. St Columba's Lost 5-15
Medal Final
vs. Kings College Jnr. Sch.
Lost 5-15
U8 Triangular v Feltonfleet & Hall Grove
Thur. 16th Jan. 2014
(at Feltonfleet)
U8 A (LP1) vs. Feltonfleet Won 35-25
vs. Hall Grove A Lost 10-20
U8 B (LP1) vs. Feltonfleet Won 25-20
vs. Hall Grove B Won 60-5
U8 C (LP1) vs. Feltonfleet C Won 25-5
U8 D (LP1) vs. Hall Grove D Drew 35-35
U8 E (LP1) vs. Hall Grove C Won 35-10
Shrewsbury House U9 Rugby Tournament
Fri. 17th Jan. 2014
(at Shrewsbury House)
U9 A (LP2)
Tournament Runners Up
vs. St George's Won 15-0
vs. St Columba's Won 35-20
vs. Aldro Won 10-5
vs. Kings College Jnr. Sch. Drew 0-0
vs. King's House Lost 5-15
Shield Final
vs. Shrewsbury House
Lost 25-0
IAPS National Schools' Rugby Tournament: Preliminary
Sun. 2nd February 2014
(at Epsom College)
U8 A (LP1)
Qualified for Finals
vs. Lanesborough Won 50-25
vs. Cranmore Won 50-30
vs. Milbourne Won 40-10
U9A (LP2)
Qualified for Finals
vs. Danes Hill Won 15-5
vs. Northcote Lodge Won 25-0
Knockouts
vs. Lanesborough
Won 25-0
U10A (Prep) vs. Feltonfleet Won 15-5
vs. St Columbas Lost 0-5
Knockout
vs. Cumnor House
Lost 15-0
St John's Beaumont Rugby Tournament
Tue. 12th Feb. 2014
(at St John Baumont's)
CANCELLED
(due to weather)
Thomas' Rugby Tournament
Sat. 1st March 2014
U10 A (Prep)
Tournament Runners Up
vs. Thomas' Clapham Drew 0-0
vs. Eton House Won 20-0
vs. Thomas' Fulham Won 25-0
vs. Northcoate Lodge B Won 15-0
Semi Final vs. Northcote Lodge A Won 5-0
Final vs. Cumnor House Lost 0-10
IAPS National Schools' Rugby Tournament: Finals
Sun. 2nd March 2014
(at Epsom College)
U8 A (LP1) vs. King's House Drew 8-8
vs. QEGS Won 12-8
vs. St Thomas Drew 12-12
vs. Danes Hill Won 12-10
Semi-Final vs. Denmead Lost 7-9
U9A (LP2) vs. QEGS Lost 0-5
vs. St George's Won 15-5
Last 16 vs. Shrewsbury House Won 15-10
Quarter Final vs. St Benedict's Won 10-0
Semi Final vs. King's College Lost 0-15
U11A (Elements) vs. Rokby Won 10-0
vs. Northcote Won 15-0
vs. QEGS Lost 0-15
Last 16 vs. King's College Won 20-0
Quarter Final vs. The Beacon Won 5-0
Semi Final vs. St Columba's Won 0-0
Final vs. QEGS Lost 0-5
Hornsby House Rugby Tournament
Tues. 4th March 2014
U8 A (LP1)
Tournament Winners
vs. Eaton House Won 30-20
vs. Broomwood House 1 Won 30-15
vs. Broomwood House 2 Won 15-5
vs. Hurlingham Won 25-15
vs. Hornsby House Won 35-30
vs. Finton House Won 25-15
U8B (LP1)
Tournament Winners
vs. Eaton House Won 30-0
vs. Broomwood House 1 Won 35-0
vs. Broomwood House 2 Won 40-5
vs. Hurlingham Drew 25-25
vs. Hornsby House Won 45-0
vs. Finton House Won 30-0
Donhead Rugby Tournament
Sat. 8th March 2014 - U10
U10A (Prep)
Plate Winners
vs. Kings College Junior School Lost 10-0
vs. St Benedicts Drew 5-5
vs. Shrewsbury House B Won 10-5
vs.Rokeby Drew 0-0
Plate Semi Final vs. St Benedict's Won 15-0
Plate Final vs. Newlands House Won 20-0
Donhead Rugby Tournament
Fri. 14th March 2014 - U11
U11 A (Elements)
Tournament Winners
vs. St Benedicts Won 21-7
vs. Newland House Won 35-0
vs. Hornsby House Won 21-5
Quarter Final vs. Eltham College Won 24-19
Semi Final vs. Cranmore Won 15-10
Final vs. St John's, Beaumont Won 35-0
Caldicott 7's Rugby Tournament
Sat. 15th March 20141
U11 A (Elements) vs. Caldicott Lost 0-5
vs. St John's, Northwood Won 28-7
vs. Linfield Won 14-7
vs. Shrewsbury House Lost 5-14
U11 B (Elements) vs. Moulsford B Lost 0-10
vs. St Johns, Northwood B Lost 0-12
vs. St Columnbas B Lost 0-14
Stonyhurst 7's Tournament
Tue. 18th - Thur. 20th March 2014
U11A (Elements)
Tournament Winners
vs. Kirkham Grammar School Won 12-0
vs. Manchester Grammar School Won 12-5
vs. St Mary's Hall Won 35-0
vs. Oratory Prep Won 28-0
Semi Final vs. Coed Glas Won 42-0
Final vs. St Olaves, York Won 14-5
St Benedict's 7's Rugby Tournament
Sat. 29th March 2014
U11A (Elements)
Tournament Runners Up
vs. St Benedict's Lost 0-7
vs. UCS Won 14-7
vs. Trinity Won 21-0
vs. Newland House Won 28-7
Semi Final
vs. Colet Court
Won 28-0
Final
vs. St Benedict's
Lost 0-21
U11B (Elements)
Shield Winners
vs. Dulwich Prep B Lost 0-28
vs. St Benedict's B Won 0-28
vs. UCS B Lost 7-14
Sheild Semi Final
vs. St Columba's B
Won 19-14
Sheild Final
vs. Denmead B
Won 21-14

2012/2013 - Michaelmas & Lent Terms - Rugby Tournaments

Cardinal Cup Competition

Sat. 12th Sept. 2012
(at The Oratory Prep School)
U10 A (Prep) vs. The Oratory Prep 'A' Won 15-5
vs. St Benedicts 'A' Won 20-5
vs. Caldicott Won 10-5
vs. Colet Court Drew 5-5
vs. St John's Beaumont 'A' Lost 0-5
Dublin Rugby Tour

October 2012
(Dublin, Ireland)
U11 A (Elements) vs. Terenure College (26.10.12) Won 40-15
vs. Willow Park (27.10.12) Lost
vs. Barn Hall RFC (27th October) Won
U11 B (Elements) vs. Terenure College (26.10.12) Won 50-0
vs. Willow Park (27.10.12) Lost 15-30
vs. Barn Hall RFC (27th October) Won
U11 C (Elements) vs. Terenure College (26.10.12) Won 70-10
vs. Willow Park (27.1012) Lost 25-30
St Columba's Rugby Tournament

13th Nov. 2012
(at St Columba's)
U9 A (LP2) vs. Bedford Modern Lost 5-10
vs. UCS Won 15-0
vs. Ridgeway Drew 0-0
Plate Quarter Finals vs. Thorpe House Won 15-5
Plate Semi Finals vs. Bedford Prep Lost 10-15
U10 King's House Tournament

24th Nov. 2012
(at King's House)
U10A (Prep) vs. St George's Weybridge won 20-0
vs. Kings House won 30-0
vs. St John's Beaumont lost 0-5
U11 Danes Hill Rugby Tournament

8th Dec. 2012
(at Danes Hill School)
U11 A (Elements) vs. Cumnor House won 7-0
vs. Shrewsbury House Drew 0-0
vs. St George's Drew 7-7
vs. Cranmore Lost 7-21
Plate Semi Final vs. Cranleigh Lost 5-7
U10 Shrewsbury House Tournament

17th Jan. 2013
(at Shrewsbury House)
U10 A (Prep)
Plate Winners
v St Columbus College Won 20-0
vs. Shrewsbury house Drew 5-5
vs. Kings College Junior School Won 20-5
vs. Aldro Drew 10-10
vs. St George's Won 20-0
Plate Final vs. Cumnor House Won 10-5
U9 Shrewsbury House Tournament
18th Jan. 2013
CANCELLED
(due to weather)
National Schools' Rugby Tournament: Preliminary

Sun. 3rd Feb. 2013 - U8A, U9A & U10A
(at Epsom College)
U8 A (LP1)
Joint Regional Champions
Qualified for Finals
vs. Gayhurst Won 30-15
vs. King's House Won 35-10
Quarter Final - vs. St Columba's Won 25-20
Semi Final - vs. Thomas' Clapham Won 40-35
U9 A (LP2) vs. Gayhurst Drew 5-5
vs. Kings College School Lost 0-5
vs. Akeley Wood Won 15-0
Plate Quarter Final - vs. Northcote Lodge Lost 0-10
U10 A (Prep)
Qualified for Finals
vs. Bernardiston Hall Won 5-0
vs. St Mary's Reigate Won 30-0
Quarter Final - vs. Rokeby Won 35-0
Sat. 10th Feb. 2013 - U11A
(at Hartswood Sports Ground)
CANCELLED
U10 St Thomas's Rugby Tournament

9th February 2013
(at St Thomas's, Clapham)
U10 A (Prep)
Tournament Winners
vs. Harrodian Won 20-0
vs. Northcote Won 35-0
Semi Final vs. Newland House Won 20-0
Final vs. Kings College Junior School Won 20-0
St John's Beaumont Rugby Tournament
Tue. 12th Feb. 2013 - U8A, U9A & U10A
Wed. 13th Feb. - U11A
CANCELLED
Oratory 7's Tournament
Sat. 2nd March 2013
(at Oratory, Reading)
CANCELLED
(due to weather)
National Schools' Rugby Tournament: Finals
Sunday 3rd March 2013
(at Epsom College)
U8A (LP1)
National Tournament Winners
vs. Cranmore Won 45-30
vs. Laneborough Won 45-15
vs. Kings Hawford Won 50-25
Semi-Final vs. QUEGS Won 45-20
Final vs. Cranmore Won 45-20
U10A (Prep)
National Tournament Runners Up
vs. QUEGS Lost 10-15
vs. Northcote Lodge Won 5-0
Quarter Final vs. Cranmore Won 5-0
Semi Final vs. Denmead Won 10-5
Final vs. Shrewsbury House Lost 0-20
U11A (Elem) vs. The Mall Won 15-0
vs. Shrewsbury House Lost 0-5
vs. Thomas' Clapham Won 5-0
Quarter Final vs. Felton Fleet Lost 0-10
City of London Freemen's 7's Tournament
Sat. 9th March 2013
(at Ashtead Park)
CANCELLED
- due to flooded pitches
Donhead U10 Tournament
Saturday 9th March 2013
CANCELLED
- due to flooded pitches
Stonyhurst 7's Tournament
Wed. 13th - Thur. 14th March 2013
(at St Mary's College)
CANCELLED
Caldicott 7's Tournament
Saturday 16th March 2013
(at St Benedict's Playing Fields)
CANCELLED
- due to unplayable pitches
St Benedict's 7's Tournament
Saturday 23rd March 2013
(at St Benedict's Playing Fields)
CANCELLED